Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Bezpieczeństwo poza granicami państwa jest bardzo ważne; szczególnie wybierając się na aktywne wakacje. Ubezpieczenie zdrowotne posiadane w Polsce nie chroni, w aż tak dużym zakresie, jak ubezpieczenie turystyczne. Decydując się na zabezpieczenie swojego zdrowia w podróży, ubezpieczony zapewnione ma pokrycie kosztów leczenia oraz leczenie i pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku. Co jeszcze powinno wiedzieć się o ubezpieczeniu turystycznym?

Po co podróżującemu ubezpieczenie?

Można powiedzieć, że dla zapewnienia komfortu podczas podróży dla siebie i swoich bliskich. Ubezpieczenia turystyczne (https://superpolisa.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-turystyczne/) mają za zadanie opłacić wysokie koszta leczenia za granicą; może to być wysoka kwota za rehabilitację lub podanie specjalistycznych leków. Ponadto ubezpieczenie zabezpiecza podróżującego w sytuacji, kiedy opóźni się jego lot lub jego bagaż zostanie skradziony. Zazwyczaj takie wydarzenia niosą ze sobą niemałe koszta.

Teraz w dobie pandemii priorytetem jest myślenie o zdrowiu oraz kosztach leczenia w szpitalach poza granicami Państwa. Warto mieć na uwadze, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego działa, tylko i wyłącznie w krajach należących do Unii Europejskiej oraz  EFTA. Wybierając kierunki egzotyczne, nie posiada się żadnego ubezpieczenia- nawet zapewnianego przez Polskę. Poza tym karta ta nie zapewnia:

  • Powrotu do kraju, w celu kontynuacji leczenia,
  • kosztów leków i specjalistycznych preparatów,
  • pobytu w prywatnych placówkach medycznych,
  • wizyt u specjalistów.

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie powinno zostać odpowiednio dobrane do kierunku podróży oraz charakteru wyprawy. Inny pakiet zaoferowany zostanie osobom podróżującym w celach wypoczynkowych, a zupełnie inny fanom ekstremalnych sportów na śniegu. Niezależnie od celu wyprawy, polisa powinna pokrywać wszelkie koszty związane z dochodzeniem do zdrowia: wizyty lekarskie, ewentualną hospitalizację oraz środki medyczne. Droższe pakiety posiadają również możliwość pokrycia kosztów transportu karetką i ewentualnego powrotu do kraju. Usług medycznych oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe jest naprawdę wiele; dzięki temu, można sprawnie dopasować pakiety do własnych, indywidualnych potrzeb.

Firmy ubezpieczeniowe oferują nie tylko ochronę przed nieszczęśliwymi wydarzeniami związanymi ze zdrowiem, ale również dodatkowe elementy, które ułatwią życie podróżującym. Turysta wykupić może OC, ochronę bagażu, a nawet specjalistyczne dodatki dla aktywnych. Wybierając się w góry, aby pojeździć na nartach, należy dodatkowo zabezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Takie rozszerzenie pakietu uchroni przed spowodowaniem nieszczęśliwego wypadku na stoku narciarskim, ale nie tylko.